П`ятниця, 19.04.2024, 18:52

Головна » 2016 » Квітень » 26 » Звернення до підприємців с. Павлів
Звернення до підприємців с. Павлів

Шановні    підприємці

Павлівська  сільська  рада нагадує, яка відповідальність передбачена за продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових і тютюнових виробів особам до 18 років, у тому числі поштучно тютюнових виробів.

Так, відповідно до ст. 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

– особами, які не досягли 18 років;

Також продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, що підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

Згідно зі ст.15, 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів  у розмірі 6800 грн. та  анулювання   ліцензії    на  право  здійснення    роздрібної  торгівлі  алкогольними   напоями  і  тютюновими  виробами.

Відповідно  до статті  156   Кодексу  України про адміністративні  порушення до  працівників    торгівлі  або  громадського   харчування   застосовується  штраф    від  тридцяти  до   ста  неоподатковуваних мінімумів   доходів   громадян (від  510 до 1700 грн.) .

Звертаємось  до   Вас,  підприємці  з  проханням    неухильно  дотримуватись    норм   чинного  законодавства  та  не  продавати  пиво, алкогольні  ,  слабоалкогольні   напої  ,  а  також  тютюнові  вироби  неповнолітнім.

Звертаємось  до  мешканців,  якщо  Ви  стали  свідком    продажу  чи  купівлі  неповнолітнім  цигарок  або  алкоголю,  зупиніть  і  продавця  ,  і  дитину.  Повідомте  про  такий  факт   правоохоронним  органам.

Переглядів: 305 | Додав: Pavliv | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2016  »